Męska Klasyka

20 kwietnia, 2021 by - Uncategorized

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Przez epoki poddawana była niezliczonym zmianom, ponieważ początkowo była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule szyte były z naturalnych materiałów. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W drodze ewolucji stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być bardziej widoczna i ozdobna. Ówczesne koszule posiadały mnóstwo ozdób oraz falbany. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z upływem czasu stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały efektowne jedwabie i satyny.
Znana nam dziś koszula stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają dopasowaną sylwetkę oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Koszulę zdobić mogą rozmaite kołnierzyki, które dobierać należy z uwagi na kształt twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu smart casual świetnie sprawdzają się kołnierzyki typu button down. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i nie powinna krępować ruchów. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie o nietypowych sylwetkach z pewnością docenią mocniej elastyczne włókna. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Węższe koszule cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. W sezonie zimowym warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z luźnym kołnierzykiem stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Kluczowe są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą unikatowe abstrakcyjne desenie. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.